נעים להכיר, איזה כיף שבאתם!

Estudio - סטודיו לעיצוב פנים

שמי אלי בוכבזה, מעצב פנים מסחרי, מרצה לעיצוב ובוגר תואר בעיצוב פנים מהמכון הטכנולוגי בחולון, במהלכו התמקצעתי בעיצוב פנים מסחרי בבית הספר הגבוה לעיצוב ברומא, IED.

תמיד חשבתי שיש משהו מיוחד במרחב שמייצר חוויות חד-פעמיות, במובן הזה שלא נשארים לישון בו. בעיני, עיצוב פנים מסחרי משלב במקביל שני עולמות, אסתטיקה ורווחיות – החוויה שאנחנו בונים עבור הלקוח הפוטנציאלי במקום, יכולה להשפיע הרבה על ההתנהגות שלו, וכך גם עלינו כבעלי עסק או משרד. נכס מסחרי חייב לדבר בשפה הנכונה לחברה או למותג אותו הוא מייצג, וליצור אווירה תואמת וייחודית בהתאם לצרכים שלנו.

עיצוב פנים לעסקים

האג׳נדה שלי

מחשבה על הלקוח של הלקוח

בעיצוב פנים מסחרי העיקרון הראשון שחשוב לזכור הוא שיש אפשרות למדוד את הצלחת הנכס – עיצוב נכון עוזר להגדיל מכירות ומשפיע על ההצלחה של כל עסק ומשרד. כשאנחנו ניגשים לתכנון ועיצוב מרחב מסחרי, אנחנו צריכים לבחור איזה תחושות אנחנו חושבים שהלקוח הפוטנציאלי צריך לעבור כשהוא נכנס למקום – הבחירות שלנו יכולות להיות מושפעות מהסביבה שהנכס נמצא בה, או לחילופין מהקהל שמבקר במקום. כל חומר וכל צבע שנבחר יספרו סיפור אחר, והמטרה שלי כמעצב היא לכתוב את הסיפור הכי נכון עבור הלקוחות של הלקוחות שלי.

חוויה מרגשת ומאתגרת

הלקוחות שלי

איך עוברים את התהליך בתחושת וודאות

הקמה של עסק או מעבר למשרד חדש היא חוויה מאתגרת ומרגשת כאחד, ולכן תהליך העבודה שפיתחתי שם דגש על הרצון שלי לשמור על וודאות ושקיפות בכל רגע נתון מול הלקוחות שלי. מעבר לחלקים של פיתוח הקונספט העיצובי ובחירת החומרים, אני בוחר תמיד להתמקד בהתחלה בעמידה ומקסום התקציב המוגדר של הלקוח וכמו כן בשיקוף תהליך הפרויקט ותיאום ציפיות מבחינת זמנים. אחד הדברים החשובים בפרויקטים מהסוג הזה הוא לנסות להציג ללקוח כמה שאפשר את התוצאה הסופית אליה אנחנו שואפים, ואני בוחר לעשות את זה באמצעות מודלים תלת מימדיים מפורטים – היתרון הוא שאני יכול לדון על אופציות שונות מול הלקוח ברמה הויזואלית, ובעיקר לתת לו וודאות בתוך תהליך שלרוב זר לו.